Меню сайту
Наше опитування
Знаете ли вы, что такое Евроклуб?
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » 2011 » Листопад » 30 » Україна й Сербія – колеги по євроінтеграції
21:58
Україна й Сербія – колеги по євроінтеграції
Сьогодні в Україну прибуває Президент Сербії Борис Тадич. За результатами переговорів українського та сербського президентів буде підписано низку економічних угод. Разом із тим, на думку експертів, наразі співпраця між Києвом та Белградом далека від плідної.

За результатами сьогоднішніх українсько-сербських переговорів буде підписано угоди про спільні проекти у сільському господарстві, енергетиці та будівництві. Про це інформує прес-служба МЗС України. Проте, як зазначив Радіо Свобода український економіст Володимир Лановий, сьогодні Україна і Сербія лише знайомляться з економічним потенціалом одна одної.

«Це – початковий етап можливих спільних проектів. Ми могли би допомагати Сербії в індустріальному відношенні – (будувати) електростанції; сербська промисловість може бути зацікавлена у наших металургійних виробах і тому подібне. Хоча Росія не менш сильна на цьому ринку», – каже Лановий.

Що ж до політичної співпраці, то, на думку як українських, так і сербських експертів, сьогодні вона фактично відсутня (хоча Київ підтримує позицію Белграда щодо приналежності Косова Сербії).

«Політика Києва у балканському регіоні є пасивною» – експерт

Відтак, і сьогоднішній візит Президента Бориса Тарича в Україну не змінить ситуації, каже київський експерт-балканіст Павло Рудяков.

«Президенти Янукович і Тадич, звичайно, могли би говорити про досвіди своїх країн в євроінтеграції, але Белград випереджає Україну у цьому напрямку. Цей візит, оскільки він був запланований, відбувається, хоч і не у кращий час: особливих здобутків ні Україна, ні Сербія не отримають», – вважає Рудяков.

Із такою думкою погоджується і сербський політолог і журналіст Вук Драгич. Він вважає, що наразі на відносини між Києвом та Белградом негативно впливають відсутність системного підходу до розв’язання наявних проблем.

«Політика Києва у балканському регіоні – пасивна, фрагментарна, як і політика Сербії щодо України. Ні Київ, ні Белград не демонструють особливого інтересу поглиблювати співпрацю, у нас різні історії державотворення і дещо різні історії формування економічних систем. Та й на регіональному рівні ми маємо кожен свої інтереси », – зазначає Драгич.

Знаковим експерти називають те, що наразі і Україна, і Сербія очікують на зміну статусу з Євросоюзом. 19 грудня Україна та ЄС мають підписати угоду про асоціацію, а Сербія 9 грудня планує отримати статус кандидата на вступ.
Переглядів: 697 | Додав: Женя | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
Скачать дипломную, курсовую, реферат

WOlist.ru - каталог качественных сайтов Рунета

Живая музыка к Вашему торжеству

 
Lider VZ
 
Автор сайту Владислав Зінов'єв | About site author © 2024
Використовуються технології uCoz